Destinace

Středomoří

Rozsáhlá nabídka plaveb ve Středomoří po celý rok, odplutí je nejčastěji z přístavů Savona (45 km od Janova) a Benátky. Ze Savony odplouvají lodě na 3 až 7-noční plavby západním Středomořím a celoročně na 10 až 11-noční plavby do Egypta. Z Benátek míří lodě od jara do podzimu na 7 až 10-noční plavby k řeckým ostrovům, do Turecka a na Jaltu. Nejžádanější jsou 7 noční plavby západním a východním Středomořím na jaře a na podzim, a 10 až 12-noční plavby ke Kanárským ostrovům.

Akční plavby v této oblasti

Všechny plavby v této destinaci

Karibik

V Karibiku se plavby pořádají od listopadu do dubna. Nejoblíbenější jsou měsíce prosinec, leden, únor a březen. Lodě v Karibiku zpravidla odplouvají z Fort Lauderdale z Miami na Floridě nebo z Pointe Á Pitre na Guadalupe. Do programu plavby jsou nejčastěji zahrnuty Panenské ostrovy, Portoriko, ostrovy Turks a Caicos, Bahamy, Kajmanské ostrovy, Dominikánská republika a Jamajka. Některé z lodí zastavují i v Mexiku či Hondurasu. Všechny plavby jsou na 7 nocí. Nejžádanější jsou plavby z Guadalupe s možností poznání více ostrovů, a plavby, u kterých je zahrnuta návštěva Mexika, a to v měsících leden a únor.

Akční plavby v této oblasti

Všechny plavby v této destinaci

 

Severní Evropa

Plavby za krásami severní Evropy se organizují od května do srpna. Jen ojediněle je možné vydat se na plavbu i v září. Lodě do severní Evropy odplouvají z dánské Kodaně, nizozemského Amsterdamu či německého Kielu. V nabídce lodní společnosti Costa najdete většinu zemí severní Evropy včetně Islandu a Grónska. Nejčastější jsou plavby na 7 či 11 nocí. K nejoblíbenějším plavbám patří norské fjordy a města na Baltu v letních měsících.

Akční plavby v této oblasti

Všechny plavby v této destinaci

Indický oceán

Lodě se v Indickém oceánu pohybují od konce listopadu do března. Pro návštěvu Indického oceánu můžete zvolit několik výchozích míst – přístavy St. Denis (Reunion), Port Louis (Mauricius), Dubai (SAE), případně Civitavecchia (Itálie). Plavby trvají minimálně 14 nocí, maximálně 26. Turisté mají při těchto plavbách možnost navštívit Afriku či Asii. Nejoblíbenější jsou14 noční plavby ze St. Denis (Reunion) či Mauritia přes Seychelly, Keňu a Madagaskar. Nejčastěji turisté vyrážejí na tyto plavby v lednu či únoru.

Akční plavby v této oblasti

Všechny plavby v této destinaci

 

Jižní Amerika

Plavby za poznáním Jižní Ameriky se pořádají v prosinci, lednu, únoru a březnu. Lodě vyplouvají z přístavů Santos v Brazílii nebo Buenos Aires v Argentině. Jsou to 6 až 9-noční plavby, při kterých turisté zavítají do Argentiny, Brazílie a v některých případech také do Uruguaye. Pro svou dovolenou si turisté nejčastěji vybírají plavby pořádané v lednu a únoru. Nejžádanější jsou plavby, které zastavují ve všech třech nabízených státech – Argentině, Brazílii i Uruguayi.

Akční plavby v této oblasti

Všechny plavby v této destinaci

Kanada (Nová Anglie)

Plavby do Kanady jsou zpravidla spojeny i s návštěvou USA. Konají se v dubnu, květnu, září a říjnu. Lodě vyplouvají z přístavů Quebeck (Kanada), Fort Lauderdale (USA), New York (USA) či z dánské Kodaně (Dánsko). Nástupní místo je vždy jiné než výstupní. Kromě východního pobřeží Kanady a USA turisté navštíví při některých plavbách i Bahamy a některá evropská města. Plavby do Kanady trvají 11, 14 či 17 nocí. Nejčastěji se turisté na tyto plavby vydávají na jaře. K nejžádanějším plavbám se řadí plavba North America Adventure.

Akční plavby v této oblasti

Všechny plavby v této destinaci

 

Transatlantické plavby

Lodě vyplouvají každoročně přes Atlantik v měsících březen, duben, květen a listopad, prosinec. Lodě vyplouvají z Evropy z přístavů v Savoně (Itálie), Kodani (Dánsko), Barceloně (Španělsko) či Marseilles (Francie). Odtud míří do Jižní Ameriky, Kanady nebo Karibiku. Některé plavby naopak z těchto destinací vyplouvají, nejčastějšími přístavy jsou Rio de Janeiro (Brazílie) a Santos (Brazílie), dále pak New York (USA), La Romana (Dominikánská republika), Buenos Aires (Argentina). Transatlantické plavby jsou 15 až 21-noční, nejčastěji pak na 17 nocí. Nejoblíbenější jsou plavby z Evropy do Jižní Ameriky či opačným směrem. Plavby se pořádají nejvíce v dubnu či listopadu.

Akční plavby v této oblasti

Všechny plavby v této destinaci

Arabský poloostrov + Asie

V oblasti Arabského poloostrova se lodě plaví v prosinci až dubnu. V jiných částech Asie se lodě pohybují prakticky celoročně, záleží jen na oblasti. Výchozím přístavem pro lodě na Arabském poloostrově je Dubaj (SAE) a délka plaveb je 7 nocí. Do Asie lodě vyplouvají ze Singapuru, Hong Kongu (Čína), Šanghaje (Čína), Tianjinu (Čína), případně Bombaje (Indie). Tyto plavby trvají nejčastěji 14 nocí, ale je možné zvolit i kratší plavby (např. 4-noční) V těchto oblastech patří k nejoblíbenějším plavbám návštěva Spojených Arabských Emirátů, Ománu a Bahrajnu, a Dálného Východu (Čína, Filipíny, Malajsie, Brunej, Vietnam). Arabský poloostrov navštěvují turisté nejčastěji v březnu a dubnu. Vzdálenější části Asie jsou oblíbené v měsících duben a říjen.

Akční plavby v této oblasti

Všechny plavby v této destinaci

 

Velké východní plavby

Na velkou východní plavbu se můžete vydat v únoru, březnu, dubnu, květnu, listopadu či prosinci. Lodě nejčastěji vyráží z přístavů v Savoně (Itálie), Neapoli (Itálie), Dubaji (SAE) a Sharm El Sheiku (Egypt). Při těchto plavbách máte možnost navštívit Řecko, země Arabského poloostrova, Egypt, případně vzdálenější destinace jako jsou Malajsie, Thajsko, Indie či Maledivy. Délka plaveb se pohybuje od 12 do 22 nocí. Nejčastěji turisté vyráží na tyto plavby v listopadu. K nejoblíbenějším plavbám patří plavby za poznáním zemí Arabského poloostrova s kombinací Řecka.

Akční plavby v této oblasti

Všechny plavby v této destinaci

 

Vyhledávání

Od data calendar

Prodej plachetnic

plachatenice a jachty Hunter

Najdete nás na Facebooku