Před cestou

Zde naleznete informace o mezinárodním hostitelském programu, o tom, co si zabalit s sebou na plavbu a jaké oblečení nosit na lodi.

Informace o zavazadlech a předmětech, jejichž držení je na lodi zakázáno. Informace o cestovních dokumentech a přihlášení na webu www.costacruise.com. Uvedené informace vám pomohou se dobře připravit na cestu a vyhnout se případným nepříjemnostem nebo faux pas.

Vítejte ve světě plaveb v italském stylu - „Cruising Italian Style". Naši hosté z celého světa si užívají plavbu v italském duchu. Ať Vy nebo Vaši spolucestující pocházíte odkudkoliv, jedno Vás spojuje – touha zažít nezapomenutelnou dovolenou. A ať jste jakéhokoliv věku, vždy Vás na našich lodích čeká neformální a přátelská atmosféra. Svůj čas na lodi můžete trávit aktivně nebo prostě jen tak v klidu odpočívat, volba je jen na Vás.

Mezinárodní hostitelský program

Přáním společnosti Costa je, abyste si svou dovolenou opravdu užili, a tak je na každé plavbě přítomen hostitelský personál zaměřený na potřeby našich anglicky, francouzsky, německy, italsky a španělsky mluvících hostů z celého světa. Portugalsky a rusky mluvící hostitelský personál je jenom na některých lodích. Váš hostitel nebo hosteska jsou zde jen pro Vás, aby Vám maximálně zpříjemnili Vaši plavbu. Pokud kdykoliv potřebujete jejich asistenci, kontaktujte je prosím.

Co si zabalit:

Oblečení na lodi: během dne Vám doporučujeme neformální oblečení, sportovní oblečení nebo plavky a pohodlné boty. Během večerů může být na moři chladno, a proto byste si měli s sebou vzít i svetr, sako nebo bundu. Ačkoliv v hlavních restauracích, halách a společenských místnostech není dovoleno chodit v plavkách, na snídani nebo na oběd můžete jít do restaurace v kraťasech. Na všechny pasažéry se vztahuje požadavek být obuti vždy při pohybu po lodi. Na večerní oděv nejsou sice žádné přísné požadavky, ale v lodních novinách naleznete pro každý večer doporučení neformálního nebo formálního oblečení. Během každé plavby zažijete jeden nebo dva gala večery, během kterých užijete i společenské a elegantní oblečení.

Fakultativní výlety na pevnině: pro výlety na pevnině budete potřebovat neformální nebo sportovní oblečení a pohodlné boty. Pro případné návštěvy kostelů, mešit nebo jiných náboženských staveb nebo památek bude nutné umírněnější oblečení.

V tělocvičně nebo fitness: pro sportování budete potřebovat vhodné oblečení a obuv s nešpinící podrážkou.

Na pláži: na cestu si nemusíte s sebou balit plážovou osušku. Pro cesty na pláž nebo na výlety budete vybaveni osuškou na lodi. Osušky jsou také k dispozici na horních palubách, u bazénů, u sprch v tělocvičně nebo fitness centru.

Zavazadla

Doporučujeme Vám vzít si s sebou jedno velké zavazadlo na osobu. Na loď je přísně zakázáno vzít následující předměty: zbraně a munici, výbušniny, ohňostroje a světlice, stlačený nebo kapalný plyn (hořlavý, nehořlavý, chladiva, dráždidla, jedovaté plyny) jako např. plynové náplně pro tábornické plynové vařiče, pistole na světlice, startovací pistole, infekční nebo jedovaté látky, žíraviny, radioaktivní látky a jakékoliv ostré předměty, které by mohly být použity jako zbraně.

Visačky na zavazadla: ve Vašich cestovních dokumentech naleznete barevné samolepící visačky na zavazadla, které obsahují Vaše jméno a číslo kajuty. Tyto visačky umístíte na držadla Vašich zavazadel ještě před příjezdem do přístavu nalodění. Zavazadla opatřená visačkami odevzdáte v přístavu při odbavení, během nalodění Vám budou dopravena přímo do Vaší kajuty.

Příruční zavazadla: ve Vašem příručním zavazadle musíte mít své případné léky a brýle. Do příručního zavazadla doporučujeme umístit též toaletní potřeby, cennosti, fotoaparáty a křehké předměty.

Pojištění zavazadel: Vaše zavazadla by měla být pojištěna do výše hodnoty Vašeho osobního majetku. V případě zdržení, ztráty nebo poškození zavazadel budete uplatňovat plnění z Vašeho cestovního pojištění. Odpovědnost společnosti Costa je omezena mezinárodními konvencemi, viz Všeobecné podmínky.

Cestovní dokumenty:

Před plavbou obdržíte cestovní dokumenty, které budou obsahovat:

- lodní lístek (Cruise ticket)

- naloďovací formulář (Boarding form)

- visačky na zavazadla (Baggage tags)

- letenky (pokud jsou součástí zájezdu)

- poukazy (Vouchers) na služby na pevnině (pokud jsou součástí zájezdu)

Cestovní dokumenty budou dále obsahovat konkrétní informace o Vaší plavbě a další související informace, jako např. jak se dostat do přístavu nalodění, informace o parkování Vašeho auta a telefonní čísla na loď. Dále tam naleznete informace o počasí v navštívených destinacích, informace o službách na lodi, které si můžete rezervovat ještě před plavbou a úplný přehled všech fakultativních výletů na pevnině včetně jejich popisů a cen. Cestovní dokumenty obdržíte po úhradě doplatku, zhruba 7-10 dnů před odplutím v elektronické podobě (e-mailem).