Informace o okružních plavbách

Před cestou

Zde naleznete informace o mezinárodním hostitelském programu, o tom, co si zabalit s sebou na plavbu a jaké oblečení nosit na lodi.

Číst dále: Před cestou

Výběr trasy a destinace

Výletní lodě jsou vždy tam, kde je nejvíce slunce a nejkrásnější počasí. Na některá místa se proto můžete plavit jen několik málo měsíců v roce (Aljaška), na jiná se jezdí celoročně (Mexiko).

Číst dále: Výběr trasy a destinace

 

Pro koho jsou vhodné okružní plavby?

Pro lidi každého věku, nutná je ale znalost jednoho ze šesti komunikačních jazyků na lodi - angličtiny, němčiny, francouzštiny, italštiny, španělštiny či portugalštiny.

Číst dále: Pro koho jsou vhodné okružní plavby?

Informace o kajutách

Před výběrem ubytování na lodi zvažte, kolik můžete do ubytování investovat. Cenu je nutno zvážit včetně letenky nebo jiného typu dopravy, výdajů na lodi, fakultativních prohlídek a výletů s průvodcem a spropitného pro personál.

Číst dále: Informace o kajutách

 

Doprava do přístavu

Lodní společnosti ani její zástupci v České republice neorganizují cestu do přístavu, ze kterého loď vyplouvá. Možnosti přepravy do přístavu je nutno řešit individuálně.

Číst dále: Doprava do přístavu

Vnitřní vybavení lodi

Co můžete čekat na cruisových lodích, jaké jsou typy kajut, atd.

Číst dále: Vnitřní vybavení lodi

 

Lodní kuchyně a stravování

lodni-kuchyneNa lodi je stolování vždy malou oslavou, to vysvětluje, proč na většině lodí je vskutku vynikající kuchyně. Samozřejmostí je příjemné prostředí, ochotný a usměvavý personál a široká nabídka vín.

Číst dále: Lodní kuchyně a stravování

První nalodění

prvni-plavba

Před naloděním je nutno se nechat odbavit v lodním terminálu, který se nachází u mola, kde kotví vaše loď. Tam se též odevzdávají zavazadla, se kterými se setkáte až ve své kajutě. S příručním zavazadlem, ve kterém máte potřebné cestovní dokumenty, procházíte kontrolou. Při odbavení dostanete magnetickou kartičku velikosti kreditní karty, kterou budete platit po celou dobu plavby. Do 24 hod. po vyplutí musíte absolvovat bezpečnostní školení - v záchranných vestách a na palubě.

 

Číst dále: První nalodění

 

Co nabízí okružní plavba

plavba-nabiziCo můžete čekat na dovolené při okružní plavbě.

Číst dále: Co nabízí okružní plavba