Costa Fortuna

costa_fortuna_180pxJejí interiér odkazuje na slavné italské námořní lodě, jsou zde obrazy největších zaoceánských parníků a v devítipatrové vstupní hale se nachází 26 věrných modelů lodí společnosti Costa. Bufet restaurant Cristoforo Colombo nabízí jedinečný gurmánský zážitek na dvou poschodích, příjemnou atmosféru navodí piano bar Conte Rosso. Milovníky sportů potěší čtyři bazény, běžecká dráha a multifunkční hřiště. K relaxaci vybízí vířivky včetně lehátek ke slunění a fitness centrum s lázeňskými procedurami na ploše 1300 m², nabízející výhled na moře. Její sesterskou lodí je Costa Magica.

Vybavení lodě: 4 restaurace včetně a la carte Club Conte Grande 1927, 11 barů včetně Cognac & Cigar baru, 4 bazény - jeden se zatahovací střechou a jeden pro děti, 6 vířivek a tobogán, víceúčelové sportovní hřiště, venkovní běžecká dráha o délce 140 m, fitness centrum s tělocvičnou, lázeňské procedury včetně sauny, parní lázně a salonu krásy, divadlo, kasino, diskotéka, internetová kavárna, knihovna, herna, nákupní centrum, videohry, dětský Squok Club a brouzdaliště pro malé děti.

Ubytování: 1358 kajut, z toho 464 s balkónem a 58 apartmá s balkónem. Všechny kajuty mají klimatizaci, interaktivní satelitní TV, minibar, bezpečnostní trezor, telefon, koupelnu s WC a vysoušečem vlasů. K dispozici je 24h denně pokojový servis. Hostům v apartmá je navíc k dispozici vana s masážní sprchou, župany, pantofle a koupelový balíček, výběr z různých typů polštářů a denní jídelní lístek doručovaný přímo do kajuty.

rejdařství: Costa Crociere SpA

rok postavení lodě: 2003

délka / šířka / výška: 272 m / 35 m / 60 m

stabilizátory: ano

rychlost: 20 uzlů (maximálně 22 uzlů)

napětí: 110 / 220 V

počet palub / počet výtahů: 13 / 14

počet lůžek / počet kajut: 3762 / 1358

posádka: 1000 osob

kajuty zařízené pro postižené osoby: 8 kajut

Všechny plavby touto lodí

Akční plavby touto lodí

Virtuální prohlídky lodě a on-line webkamera (stránky v angličtině)